Vysočina si stále drží přední místo v proočkovanosti. Minimálně jednu dávku vakcíny už má více než 60 % lidí

16.07.2021

Havlíčkův Brod, Vysočina, 16.7.2021

Podle statistik vedených Centrálním řídícím týmem bylo k 14.7.2021 na Vysočině proočkováno 424 914 dávek vakcíny proti onemocnění COVID-19. Nejlépe je na tom z okresních měst podle statistik Havlíčkův Brod.

Alespoň jednu dávku má k dni 14.7.2021 248 181 osob, což představuje více než 60% proočkovanost populace v regionu minimálně jednou dávkou. 


Všechna okresní města překročila hranici 60% proočkovanosti první dávkou. Nejlépe je na tom z okresních měst podle statistik Havlíčkův Brod. Mezi nejproočkovanějšími obcemi v kraji figuruje Vysoká Lhota na Pelhřimovsku, Chlum-Korouhvice na Žďársku a obec Rybníček na Havlíčkobrodsku. Tady všude má očkování absolvované 70 % obyvatel.

Očkovací centra na Vysočině fungují v plném provozu i během prázdnin. 

Nově bylo otevřeno očkovací místo přímo v areálu Nemocnice Pelhřimov, v budově lékařské pohotovosti. Prozatím jsou zde očkovány děti 12+, od 23. srpna, po skončení očkování v KD Máj Pelhřimov, se sem přesune pelhřimovské očkování kompletně. V současné době jsou všemi velkými očkovacími centry vypisovány termíny pro skupiny od 12 let věku a starší. Nové termíny vypsané v dalším týdnu už budou dle možností center generovat podání druhé dávky ve zkrácené době 21 dní. 

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky Kraje Vysočina.)

Napsal/a: M.K. iHavlickobrodsko.cz