Soutěž O nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu bude i v letošním roce

06.09.2021

Havlíčkův Brod, Vysočina, 6.9.2021

Přihlásit knihu do soutěže O nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu lze až do 17. září.

Soutěž O nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu bude i v letošním roce jednou z doprovodných akcí Podzimního knižního veletrhu, jehož 31. ročník se uskuteční ve dnech 15. a 16. října 2021 v Havlíčkově Brodě. Pořadatelem soutěže je Krajská knihovna Vysočiny a soutěžit budou tituly vydané od září 2020 do 17. září 2021.

Ceny budou udělovány v kategoriích: Cena Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny, Cena města Havlíčkův Brod za nejkrásnější knihu veletrhu, Cena Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. za nejkrásnější dětskou knihu. Znovu bude udělena i Cena čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny na slavnostním večeru v první den veletrhu, tj. v pátek 15. října 2021, v prostorách nové budovy Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Soutěž O nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu probíhá pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka.

Podzimní knižní veletrh se v Havlíčkově Brodě koná již od roku 1991. V průběhu let se k Podzimnímu knižnímu veletrhu přidružila řada doprovodných programů pořádaných kulturními institucemi nejen z Havlíčkova Brodu. Od roku 2000 jsou v rámci knižního veletrhu pořádány autogramiády a autorská čtení mnoha významných českých spisovatelů. V současnosti patří Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě k největším knižním veletrhům v České republice a má dobré jméno jak v odborných kruzích, tak i mezi čtenáři. V Havlíčkově Brodě vystavuje každoročně své knihy kolem 160 vystavovatelů, průměrná návštěvnost přesahuje 15 000 návštěvníků.

V roce 2020, poprvé v historii veletrhu, se Podzimní knižní veletrh z důvodu pandemie koronaviru neuskutečnil, ceny soutěže O nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu byly uděleny. V kategorii Cena Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny cenu v roce 2020 obdržela kniha Miloše Doležala: Když není motorka, lépe chodit pěšky, nakladatelství: Nezávislý podmelechovský spolek.

Zájemci o přihlášení do soutěže mohou knihy zasílat v jednom exempláři do 17. září 2021 na adresu Krajská knihovna Vysočiny, Petr Bobek, Žižkova 4344, 580 01 Havlíčkův Brod. Další informace lze získat na e-mailové adrese bobek@kkvysociny.cz, telefonu 724 300 025 nebo na webových stránkách Krajské knihovny Vysočiny.

  • Více informací Krajská knihovna Vysočiny
  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: tisk@kr-vysocina.cz 
Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky kraje Vysočina.)

Napsal/a: M.K. iHavlickobrodsko.cz