Registrace pro podání třetí dávky se spustí v pondělí 20.9.2021

20.09.2021

Havlíčkův Brod, Vysočina, 20.9.2021

Týká se osob s osmiměsíčním dokončeným očkováním.

Ministerstvo zdravotnictví ČR na svých www stránkách informuje o možnosti registrace k třetí dávce očkování proti COVID-19, a to od 20. září 2021. Tuto možnost mohou využít osoby nejdříve 8 měsíců od dokončení očkování. Aplikovat se budou látky od společností Pfizer a Moderna. Přeočkování mohou podstoupit i ti, kteří byli v minulosti očkovaní látkami firem AstraZeneca a Johnson&Johnson. Registrace bude probíhat prostřednictvím centrálního rezervačního systému na webové adrese crs.uzis.cz.

"Třetí dávka vakcíny je doporučována především chronickým pacientům, seniorům a zaměstnancům ve zdravotnictví a sociálních službách. Jako prvním bude třetí dávka nabídnuta v následujících týdnech i klientům pobytových sociálních zařízení, v jejich případě bude aplikace zajištěna nemocničními mobilními týmy, prostřednictvím spolupracujících společností nebo za pomoci praktických lékařů. S domovy na území Kraje Vysočina jsme už v kontaktu. Jakmile budou jejich klienti termínově v souladu s podáním dávky a projeví o třetí dávku zájem, dorazí očkovací tým a stejně jako při prvních vlnách se o proočkování postará," popisuje situaci náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Třetí dávku vakcíny budou moci občanům po domluvě aplikovat praktičtí lékaři, a to bez ohledu, kde byla aplikována kombinace první a druhé dávky. Termíny budou včas k dispozici i v očkovacích ambulancích krajských nemocnic i ve vybraných stále fungujících velkých očkovacích centrech. Podle krajského koordinátora očkování se očekávají první zájemci o termíny posilujícího očkování zhruba v polovině listopadu, neboť hlavní vlna navazujícího druhého očkování obyvatel seniorského věku začala na Vysočině v březnu. "Výzvu nebo připomenutí k přeočkování obdrží občané z ohrožených skupin prostřednictvím SMS," doplňuje Vladimír Novotný. Správný termín pro provedení registrace je totiž všem očkovaným centrálně hlídán.

Kraj Vysočina patří stále k nejproočkovanějším regionům České republiky. Ukončené očkování proti COVID-19 má v Kraji Vysočina více než 262 tisíc osob. K dnešnímu dni jsou ve všech pěti krajských nemocnicích hospitalizováni s diagnózou COVID-19 dvě osoby. Jedné je poskytována péče na standardním lůžku, bohužel jedna osoba je ve vážném stavu na umělé plicní ventilaci. Vedení kraje i krajských nemocnic jsou přesvědčena, že i díky očkování není nutno zřizovat covidové jednotky, nemocnice mohou v plném rozsahu poskytovat jak plánovanou, tak akutní péči.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky kraje Vysočina)

Napsal/a: M.K. iHavlickobrodsko.cz