Nemocnice Havlíčkův Brod pokračuje v modernizaci

19.06.2021

Havlíčkův Brod, 19.6.2021

Nemocnice pokračuje v modernizaci

I přes stále trvající péči o covidové pacienty, se Nemocnice Havlíčkův Brod připravuje na rozsáhlou rekonstrukci. Revitalizace se týká hlavní budovy a začne na podzim. Oprava je plánována na listopad a cena se pohybuje kolem devíti milionů korun. Hlavní budova je ve středu areálu a oprava se tak dotkne celého komplexu. Práce se uskuteční v prostorách interny, gynekologie, dětského oddělení a stravovacího provozu. Úpravy budou probíhat na všech sedmi patrech. Vedle výměny oken, dveří, nové elektroinstalace a vzduchotechniky, dojde i na rekonstrukci pokojů na gynekologii.

Stavební práce jsou plánovány tak aby se minimálně dotýkaly provozu nemocnice. Stavařům komplikuje situaci skutečnost, že se jedná právě o budovu nemocnice. Jsou nuceni dodržovat přísná omezení hluku a množství prachu. Ale pacienti nemusí mít strach, že by opravy výrazně ovlivnily fungování jednotlivých oddělení a prodloužily čekací dobu u lékaře. Nemocnice neplánuje žádné přesuny oddělení.

Další rekonstrukce se chystá i v roce 2022 a týká se infekčního pavilonu. Projekt k této rekonstrukci by měl být hotov do konce letošního roku.  

Foto Google
Foto Google

(Zdroj: Nemocnice Havlíčkův Brod.)

Napsal/a: Ondřej Pistorius iHavlickobrodsko.cz