Konečný účet za požár v Nádražní ulici

26.06.2021

Havlíčkův Brod, 26.6.2021

Konečný účet za požár v Nádražní ulici. 

Šupichova vila se v noci na šestého června ocitla v plamenech. Hlášení o požáru domu v ulici Nádražní v Havlíčkově Brodě hasiči na lince tísňového volání přijali v 02.24 hod. V domě se kromě jiného nacházela také ubytovna. 

Na místo události vyjelo devět jednotek hasičů. Z hořící budovy hasiči evakuovali dvacet sedm lidí. Při požáru byl zraněn jeden člověk a druhý zkolaboval. Požár se naštěstí obešel bez obětí. Horší je, ale újma materiální, která dosáhla dvanácti milionů korun. A potom samozřejmě historická ztráta. Vila byla kulturní památkou, hlavně kvůli zachovalým dřevořezbám uvnitř, ty jsou zničeny včetně bohatě zdobené novorenesanční fasády. 

Vyšetřování požáru, který se začal šířit z podkrovních pokojů, nabralo nečekaný směr. Když stavební úřad přinesl zjištění, že budova č.p. 128 známá jako Šupichova vila, nebyla zkolaudovaná pro účely ubytování většího množství lidí. Majitelům tak hrozí další postih, protože s nimi bude zahájeno správní řízení o přestupku. 

Na Havlíčkobrodsku funguje v současné době asi dvacet objektů, které se řadí mezi ubytovny. Pro zřízení ubytovny je potřeba splnit přísnější podmínky, které nepřímo souvisí právě s nebezpečím požáru. V opačném případě se jedná o nelegální ubytovnu.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: ČT.)

Napsal/a: Ondřej Pistorius iHavlickobrodsko.cz