Husova ulice se dočká opravy

19.04.2021

Havlíčkův Brod, 19.4.2021

Husova ulice v Havlíčkově Brodě se dočká opravy, bude mít nový povrch i dopravní značení.

Dlouho plánovaná oprava povrchu v Husově ulici začne v pondělí 19. dubna. Práce se dotknou úseku od křižovatky s ulicí Horní po ulici Masarykova a potrvají do pondělí 30. dubna. Nevyhovující živičný povrch nahradí vrstva z asfaltobetonu. Práce budou spojeny s dopravním omezením. 

"Povrch ulice Husova vykazuje dlouhodobě špatný technický stav a je již delší dobu zahrnuta mezi vozovky určené pro celoplošnou opravu. V několika posledních letech byla tato strategicky umístěná komunikace využívána jako objízdná trasu při jiných opravách, proto nebylo vhodné provést její uzavírku. V letošním roce v průběhu dubna proběhne kompletní oprava jejího povrchu," upřesnil vedoucí odboru rozvoje měst Josef Beneš a dodal, že budou zároveň opraveny vodovodní vpustě a obnoveno vodorovné dopravní značení.

Práce si vyžádají dopravní omezení pro řidiče i cestující městské hromadné dopravy. "Ulice Beckovského bude od křižovatky s ulicí Havlíčkova zobousměrněna. Horní patro parkoviště naproti budově Policie ČR nebude po dobu uzavírky v provozu. Na parkoviště u obchodního domu Alej se řidiči dostanou pouze z ulice Havlíčkova. Zastávky MHD v ulici Husova budou přesunuty do ulice Sídliště Pražská. Průchod pěších omezen nebude," vysvětlil vedoucí odboru dopravy Martin Stehno.

Do pátku 30. dubna  potrvají práce a město za ně zaplatí zhruba 1, 1 mil. Kč.


Napsal/a: Michaela Kandráčová iHavlíčkobrodsko.cz

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Tisková zpráva MĚSTSKÝ ÚŘAD HAVLÍČKŮV BROD).