Webový portál pro hlášení závad na území města

27.05.2021

Havlíčkův Brod, 27.5.2021

Webový portál pro hlášení závad na území města

Havlíčkobrodská radnice spustila webové rozhraní, které umožňuje všem občanům upozornit na problémy ve městě. A to, ať už se jedná o nepořádek ve veřejných prostorách nebo nefunkční světelné ukazatele. Místní se mohou aktivně podílet na udržování veřejných prostor a přispět tak ke zkvalitnění prostředí v Havlíčkově Brodě. Princip je jednoduchý. Na webu městského úřadu muhb.cz je dostupný odkaz, který přesměruje občany na portál pro hlášení závad.

Pro naše čtenáře je odkaz dostupný tady: Hlášení závad Havlíčkův Brod Zde může kdokoliv, po té, co si všimne například odkrytého elektronického rozvaděče, kliknout přímo v mapě na přesné místo nálezu a předat ho ke zpracování. Na stejné stránce pak lze sledovat stav podnětu, včetně předpokládaného termínu vyřízení.

Kuriózní se může zdát hlášení o přemnožených krysách v ulici Beckovského. Ačkoliv přilehlé objekty nejsou ve vlastnictví města, byla již zahájena deratizace. Na sportovišti v Jihlavské ulici je zase vandaly poškozen lezecký prvek. A může tak ohrožovat zdraví dětí. Náprava je plánována do konce měsíce května. Nejčastěji jsou hlášeny přeplněné kontejnery na odpad.

To jsou jen některé příklady z hlášení. Veškeré podněty jsou veřejně přístupné všem návštěvníkům webu. Portál primárně slouží k hlášení závad technického charakteru. Proto je bezvýznamné zasílat požadavky například na změny dopravního značení nebo podněty k úpravě komunikací. Takto lze nahlásit černé skládky, ale i nefunkční světelné ukazatele, poškozené, neuklizené podchody, vyvrácené dopravní značení a další. 

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Napsal/a: Ondřej Pistorius iHavlíčkobrodsko.cz